Експерти предупредуваат дека регионот е ранлив со украинската криза во актуелната геополитичка слика


Безбедносната состојба во земјава е стабилна“ – уверуваат надлежните институции. Врвот на МВР вели дека се следи ситуацијата по поместувањата на фронтот во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со делегација од Министерството за внатрешни работи, утре и задутре ќе ги посети Хаг и седиштето на ...
| | веќе видена | слични

-При посетата на ЕВРОПОЛ, Спасовски ќе оствари средба со извршната директорка, Катрин Де Бол, а потоа ќе присуствува на презентации од страна на експерти од ...
| | веќе видена | слични

Во текот на следните два дена, заедно со висока делегација од МВР ќе остварам работна посета на Хаг, Кралство Холандија, седиштето на ЕВРОПОЛ, при што ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Четири и пол децении егзистирање на оваа високообразовна институција, од оваа дистанца, барем за мене, значат: голем самопрегор, истрајност, научно ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Македонија, Оливер Спасовски објави статус на неговиот профил на Фејсбук. Четири и пол децении егзистирање на оваа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Струга ја отвори 13-тата Меѓународна годишна конференција на Факултетот за безбедност – Скопје, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Посебно задоволство причинува фактот што во овие 14 месеци, откако произлезе иницијативата за овој проект, ’Сина храброст‘ прерасна во образовен процес ...
| | веќе видена | слични

Како што е најавено, на обуката ќе земат учество 22 учесници од МВР, од Бирото за јавна безбедност, Секторите за внатрешни работи и Регионалните центри за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски денеска присуствуваа на почетокот на третата обука во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 151 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 391 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 279 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 73 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експерти предупредуваат дека регионот е ранлив со украинската криза во актуелната геополитичка слика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: