(ВИДЕО) Синот на портпаролот на Путин одби мобилизација: „Не одам во војна, јас сум Песков“


Откако рускиот претседател Владимир Путин утринава најави делумна мобилизација поради конфликтот во Украина, водителот на канал на Јутјуб му се јави на синот ...
| | веќе видена | слични

По прогласувањето на делумна мобилизација, рускиот претседател Владимир Путин исчезна од јавниот простор, јавуваат руските независни медиуми.Наводно, ...
| | веќе видена | слични

Почна мобилзирањето на руските резервисти. Мажите ги напуштаат родните села и градови придружени со расплакани семејства. Исплашени да не бидат опфатени со ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека делумната воена мобилизација во Русија е најавена како одговор на помошта на НАТО за Украина. „Специјалната ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека одлуката на рускиот претседател Владимир Путин за делумна мобилизација е поврзана со фактот дека ...
| | веќе видена | слични

Рускиот портал пишува дека водителот на Јутјуб му се јавил на синот на портпаролот на Кремљ и му се претставил како војник кој го повикува на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 315 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 352 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Синот на портпаролот на Путин одби мобилизација: „Не одам во војна, јас сум Песков“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: