Лондон: 125 пожарникари гаснат страшен пожар во низа магацини


Подготвил: Mарјан Велевски Белград – Српскиот претседател Александар Вучиќ подготви дециден и жесток одговор до Брисел, а одговорот на јавноста ќе ѝ биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска околу пладне избувна пожар во црквата Свети Василиј Острошки, познат манастир во Никшиќ. Пожарот започнал најпрво во просторијата наречена ѓаконска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Партијата на слободата предводена од поранешниот албански претседател Илир Мета, обвини дека во Албанија, каде поголем процент од популацијата живее со или ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Викендов во пожар изгоре кафеаната „Камин Кама“ на музичарот Трајче Толевски – Мајка од групата „Скопски боеми“ и водител на емисијата „Мерак меана“. И покрај ...
| | веќе видена | слични

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 384 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 25 | | | веќе видена

Ставот на Владата е дека политичките партии треба да бидат подалеку од Армијата и тој став е јасно изразен во измените на Законот за служба во Армијата, рече ...
сите 66 | | | веќе видена

Украинското Министерство за надворешни работи денеска повика на значително зголемување на западната воена помош за земјата – еден ден по завршувањето на ...
сите 222 | | | веќе видена

Околу 98.000 Руси преминаа во Казахстан во текот на неделата откако претседателот Владимир Путин најави делумна мобилизација на резервисти за да се борат во ...
сите 346 | | | веќе видена

Иницијативата за набавка на централа која од дизел ќе произведува електрична енергија е во насока да се зголеми домашното производство на струја, изјави ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондон: 125 пожарникари гаснат страшен пожар во низа магацини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: