Арсовска демантира дека Обвинителството „влегло“ во Град Скопје

Али Ахмети бара чаре како да ги затопли односите меѓу поделеното членство во ДУИ тврдат извори за Сител од Огнената група. Средбите со членовите се одржуваат ...
| | веќе видена | слични

Заменик градоначалничката на Град Скопје Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе оставка од функцијата. – На последните локални избори во Град Скопје ...
| | веќе видена | слични

Заменик-градоначалничката на Скопје, Бујаре Абази поднесе оставка од функцијата. Таа рече дека Арсовска го прекршила договорот откако назначи двајца директори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бујаре Абази не беше партиско решение и на функцијата заменик беше назначена како личност која треба да ги застапува интересите на граѓаните, реагираат од Град ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје денеска преку соопштение изрази жалење што заменик-градоначалничката Бујаре Абази од Алијанса за Албанците поднесе оставка од функцијата. -Бујаре ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик градоначалничката на Град Скопје, Бујаре Абази, која дојде од редовите на „Алијансата за Албанците“ поднесе оставка од функцијата. Абази образложи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 580 | | | веќе видена

Портпаролката на Министерството за надворешни работи, Марија Захарова, за прорежимската ТВ програма изјави дека „Вашингтон има целосна контрола“ над водите ...
сите 316 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

По писмото испратено од над 20 функционери на ДУИ, лидерот на интегративците Али Ахмети на средба со незадоволните членови. Први на средба беа членовите и ...
сите 165 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 370 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска демантира дека Обвинителството „влегло“ во Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: