Колку заработуваат директорите на банките во Германија, а колку земаат тие што менаџираат со јавните претпријатија

Директорите на банките во Германија заработуваат најмногу на општинско ниво, покажува истражувањето на Универзитетот Цепелин во Фридрихсхафен, пишуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
7 копии

Вкупната потрошувачка на енергенси во јули изнесува: 525 730 МWh електрична енергија, 12.592 мил. нм3 природен гас, 466 130 тони јаглен и 97 117 тони нафтени ...
| | веќе видена | слични

Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат, се истакнува во денешното соопштение од владејачкиот СДСМ кое го објавуваме во целост: ...
| | веќе видена | слични

Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат тврди владеачката партија која цитира податоци од Државниот завод за статистика во кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 198 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 199 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку заработуваат директорите на банките во Германија, а колку земаат тие што менаџираат со јавните претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: