Пеш до работа - градоначалникот Стефковски го одбележа Светскиот ден без автомобили

22 септември се одбележува како Светски ден без автомобили. Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, се приклучи на одбележувањето, со тоа што од својот ...
| | веќе видена | слични

Советот на општина Гази Баба донесе Одлука со која се доделени 500.000 денари дополнителна финансиска поддршка за ФК Скопје кој потекнува од општина Гази Баба. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес во просториите на ЕУ Центарот во Скопје, под покровителство на Полската амбасада и Полскиот Амбасадор Н.Е. Војциех Тицињски, за 15 македонски општини ...
| | веќе видена | слични

И во Општина Илинден се одржа седница на Советот за развој на скопски плански регион. Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски на ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош известува дека дел од улиците „Никола Тесла“, „Руѓер Бошковиќ“, „Шекспирова“, „Веселин Маслеша“ и „Бранислав Нушиќ“, денеска ќе немаат улично ...
| | веќе видена | слични

Денес во просториите на општина Гази Баба се оддржа редовна седница на Советот за развој на скопски плански регион. Као што објави градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, во текот на вчерашниот ден оствари средба со претставници на Националниот сојуз на слепи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 592 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 315 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пеш до работа - градоначалникот Стефковски го одбележа Светскиот ден без автомобили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: