15 воени изуми кои го променија светот


повеќе

Останато

Неколку стотини скопски домаќинства утрово се разбудија со топли радијатори. Станува збор за граѓаните од Бутел и Чаир, кои се греат на Топланата Скопје Север, ...
сите 334 | | | веќе видена

За денеска попладне е закажана средбата меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на која ќе се разговара за енергетската ...
сите 187 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Димитар Ковачевски денеска попладне ќе одржат средба во Владата.Како што е најавено, се планира ...
сите 383 | | | веќе видена

Аферата Броило тешка 26 милиони евра ја извади на виделина вистината за соларниот картел составен од Димитар Ковачевски и неговиот кум Горан Паунов. Ковачевски ...
сите 154 | | | веќе видена

Втор ден Министерството за одбрана молчи за украдените класифицирани документи и за украдените компјутери на кои имало строго доверливи документи, реагира ...
сите 261 | | | веќе видена

Извори од движењето Беса информирале дека во ќе поднесат барање за интерпелација за првиот вицепремиер Артан Груби, како и дека интерпелацијата ќе им биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 69 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 воени изуми кои го променија светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: