Синот на портпаролот на Путин не сака да војува


Се посериозна е ситуацијата во Русија. Пред неколку дена Владимир Путин донесе одлука за мобилизација на дури 300.000 лица. Така претходно беше објавено дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин, најави мобилизација на армијата со дополнителни 300.000 луѓе. Во овој дел од мобилизираните беше и поранешниот светски ...
| | веќе видена | слични

Русија повеќе нема да им издава пасоши на граѓаните мобилизирани од армијата, соопштено е денеска преку информативната веб-страница на руската Влада. „Ако ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Евертон, Динијар Билјалетдинов е повикан да се приклучи на руската војска и да се бори во Украина. Билјалетдинов во 2009 година за 10 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Владимир Путин прогласи делумна мобилизација во Русија и најави дека ќе бидат регрутирани околу 300 илјади дезертери, меѓу кои се најде и еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот репрезентативец на Русија, Динијар Билјалетдинов добил покана за мобилизација во руската армија, ова го потврди таткото на фудбалерот. Останато ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 262 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синот на портпаролот на Путин не сака да војува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: