Хуманост на дело: Над 130 оброци дневно за оние на кои им е најпотребно

Веќе една недела секојдневно се делат околу 130-140 оброци во црквите „Свети Спас“ - Драчево и „Свети Никола“ - Аеродром. Граѓаните донираат продукти кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Организацијата на т.н. референдуми во окупираните територии на Украина со цел да послужат како алиби за нелегална анексија на територија посебно не загрозува ...
сите 282 | | | веќе видена

Балкан Енерџи Груп БЕГ – Производство нема правен основ да располага со топланите, нема обврска да продолжи со вршење на дејноста во новата грејна сезона, ниту ...
сите 269 | | | веќе видена

Данската кралица Маргарет Втора во понеделникот се зарази со коронавирус на погребот на британската кралица Елизабета Втора во Лондон. Следниот ден направила ...
сите 309 | | | веќе видена

Џорџа Мелони помина три децении борејќи се да го достигне врвот на италијанската политика. Но, и покрај нејзината политичка моќ, 45-годишната Римјанка, која е ...
сите 87 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Димитри Песков, портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека не е донесена одлука за затворање на границите или прогласување воена состојба. ...
сите 247 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманост на дело: Над 130 оброци дневно за оние на кои им е најпотребно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: