Почнува шестото издание на Медиумскиот фестивал Скопје

„Тоа беше најголемиот срам за мене, кога владите на другите демократски земји мораа да ја потсетуваат мојата земја дека мора да си го почитува Уставот“, вели ...
| | веќе видена | слични

Домашни и странски говорници и активисти беа дел од годинешниот „ ENGAGE 2022 “ во Куршумли Ам, каде презентираа лични инспиративни приказни за тоа како ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата за социјален активизам „ ENGAGE “ ќе се одржува на 24 септември од 17 часот во Куршумли Ан, а на овогодинешното 11-то издание директно по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 80 проценти од преку 100 анкетирани новинарки во земјава се соочиле со некаква форма на онлајн вознемирување. Вознемирувањето се појавува во различни ...
| | веќе видена | слични

Приказните за маргинализираните групи како лицата без државјанство, бегалците, мигрантите и барателите на азил не стигнуваат на дневен ред во медиумите, а ...
| | веќе видена | слични

Овојпат во рубриката #РаскажиМи читаме извадок од илустрираниот роман „Охридски преданија на иднината“- македонско литературно и уметничко дело кое е целосно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 840 | | | веќе видена

Германската сојузна полиција БКА претпоставува дека минатонеделните експлозии на гасоводот Северен тек биле „целен чин на саботажа“ во кој најверојатно биле ...
сите 355 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува шестото издание на Медиумскиот фестивал Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: