ДЕНЕСКА Е СВ. ЈОАКИМ И АНА: Бог им испрати ангел кој, по 50 години брак, им го објави раѓањето на нивната преблагословена ќерка

Денеска е 9 септември (по стар стил) и се слават Светите Јоаким и Ана. Свети Јоаким беше син на Варпафир, од Јудиното колено, и потомок на царот Давид. Ана ...
| | веќе видена | слични

Денеска е 16 септември (по стар стил) и се слави Светата великомаченичка Ефимија. Родум од Халкидон. Татко ѝ беше сенаторот Филофрон, а мајка – Теодорисија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Застани на каменот во манастирот Свети Никита, сврти се трипати, поклони се и замисли желба, моштите на светецот ќе ти ја исполнат. Во потрага по начин да се ...
| | веќе видена | слични

Денеска е 15 септември (по стар стил) и се слави Светиот маченик Никита. Родум од Готите, ученик на епископот Теофил Готски, кој учествуваше на Првиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕНЕСКА Е СВ. ЈОАКИМ И АНА: Бог им испрати ангел кој, по 50 години брак, им го објави раѓањето на нивната преблагословена ќерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: