КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. Јоаким и Ана

Денеска е 16 септември (по стар стил) и се слави Светата великомаченичка Ефимија. Родум од Халкидон. Татко ѝ беше сенаторот Филофрон, а мајка – Теодорисија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Застани на каменот во манастирот Свети Никита, сврти се трипати, поклони се и замисли желба, моштите на светецот ќе ти ја исполнат. Во потрага по начин да се ...
| | веќе видена | слични

Денеска е 15 септември (по стар стил) и се слави Светиот маченик Никита. Родум од Готите, ученик на епископот Теофил Готски, кој учествуваше на Првиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 687 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија, истакна дека власта со прифаќање на ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. Јоаким и Ана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: