Врвни новинари од Европа и Македонија ќе дискутираат на Медиумскиот фестивал Скопје

Шестото издание на Медиумскиот Фестивал Скопје (МФС) ќе се отвори утре, 22 септември, во 20 часот во Кинотека на Македонија со дискусија за новинарството ...
| | веќе видена | слични

Илија Господинов, Претседател на УО на МАСИТ- Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии Честитам голема 10ка! Фактор е еден од водечките ...
| | веќе видена | слични

Габриела Кулебанова, Потпретседателка на Сојузот на Стопански комори на Македонија (ССК) Поминаа 10 години, а чувството е како ФАКТОР да е фактор и повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Северна Македонија Фактор во медиумите, фактор во известувањето, фактор во креирање на економски мислења ...
| | веќе видена | слични

Некои велат дека економијата е здодевна и неразбирлива наука, тешка да се научи, а уште повеќе да се разбере. А слични епитети можеби добивале и економските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 80 проценти од преку 100 анкетирани новинарки во земјава се соочиле со некаква форма на онлајн вознемирување. Вознемирувањето се појавува во различни ...
| | веќе видена | слични

Приказните за маргинализираните групи како лицата без државјанство, бегалците, мигрантите и барателите на азил не стигнуваат на дневен ред во медиумите, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 840 | | | веќе видена

Германската сојузна полиција БКА претпоставува дека минатонеделните експлозии на гасоводот Северен тек биле „целен чин на саботажа“ во кој најверојатно биле ...
сите 355 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врвни новинари од Европа и Македонија ќе дискутираат на Медиумскиот фестивал Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: