Почнува шестото издание на Медиумскиот Фестивал Скопје

3 копии

Некои велат дека економијата е здодевна и неразбирлива наука, тешка да се научи, а уште повеќе да се разбере. А слични епитети можеби добивале и економските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 80 проценти од преку 100 анкетирани новинарки во земјава се соочиле со некаква форма на онлајн вознемирување. Вознемирувањето се појавува во различни ...
| | веќе видена | слични

Приказните за маргинализираните групи како лицата без државјанство, бегалците, мигрантите и барателите на азил не стигнуваат на дневен ред во медиумите, а ...
| | веќе видена | слични

Ако продолжиме вака да зборуваме за нешто што веќе министерството го квалификувало како тајна, нели и на која повикува дека ќе повлече одговорност некој за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Господине претседателе со оглед на дискусиите кои што ги слушнав и предлозите кои што ги слушнав, и со оглед на реакциите кои ги слушам, а и со оглед на ...
| | веќе видена | слични

Шестото издание на Медиумскиот Фестивал Скопје (МФС) ќе се отвори утре, 22 септември, во 20 часот во Кинотека на Македонија со дискусија за новинарството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 192 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

9 дена срамен однос и на премиерот-дезертер и на институциите кои молчат и не преземаат активности во нивна надлежност. Пред 9 дена македонската јавност беше ...
сите 291 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува шестото издание на Медиумскиот Фестивал Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: