Седум европски прваци од Шпанија играа и против Македонија во Скопје


Селекторот на кошаркарската репрезентација на Аргентина, Пабло Приџони е голем противник на натурализација на кошаркари во националните тимови. Тоа е една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со триумф на Шпанија над Франција 88-76 во големото финале, заврши 41. издание на Евробаскетот 2022. Гледавме сјајни дуели, интересни средби, јаки битки кои го ...
| | веќе видена | слични

Европското првенство во кошарка заврши со триумф на Шпанија која во финалето беше подобра и дојде до четвртиот медал на овие турнири. Овој шампионат се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на Шпанија, Серџио Скариоло успехот на неговата селекција го спореди со шампионските титули на Лестер во 2016 и Данска во 1992 година. Шпанија по ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Шпанија го освои златото на Европското првенство, додека пак Германија во малото финале ја доби Полска и дојде до бронзата на континенталниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Подготвени сме за сите предизвици. Ова е очекувано сценарио за нас. Партиските органи ќе донесат конечен став откако ќе се формализира новата коалиција. Нема ...
сите 249 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена

Ниту еден политичар не се појавил на плоштадот Македонија за да донира помош во вид на ќебиња и облека за настраданите во Турција. Ова за „Макфакс“ го посочи ...
сите 293 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 161 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 229 | | | веќе видена

Двата земјотреса со епицентар во Кахраманмараш, јужна Турција, и со јачина од 7,7 и 7,6 степени според Рихтеровата скала, предизвикаа поместување на копнената ...
сите 225 | | | веќе видена

По два дена, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го посети подрачјето кое го погоди силен земјотрес и каде починаа илјадници луѓе. Призна дека првичниот ...
сите 439 | | | веќе видена

Тимот на Армијата за пребарување и спасување кој вчера во доцните попладневни часови пристигна во Карахкамраш која е една од областите кои се најмногу погодени ...
сите 159 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум европски прваци од Шпанија играа и против Македонија во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: