Едукативен концерт „Генијалноста на семејството Бах“ во КИЦ

Во Културно-информативниот центар – Скопје денеска ќе се одржи едукативен концерт „Генијалноста на семејството Бах“. – Генијалноста на семејството Бах, за нас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Авторски електроакустичен концерт за деца на композиторката Ана Пандевска ќе се одржи денеска во Музејот на македонската борба. За прв пат интегрално ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едукативен концерт „Генијалноста на семејството Бах“ во КИЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: