Скопјани реагираат за пожарот во Центар: Кај што има чад, има и бетон - 1500 евра за метар квадратен!


Скопјани како да се навикнати дека по секој пожар, на истата локација каде што горело, ќе никне нова зграда. Вчерашниот пожар кај „Даре Џамбаз“, кај Рампа во ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Александра Пријовиќ важи за една од најубаво облечени пејачки на српската естрада, таа секогаш е скоцкана од глава до пети, а пред медиумите никогаш ...
| | веќе видена | слични

Бергенската железница е највисоката железница во Северна Европа. Се протега низ фасцинантните региони на југот на Норвешка, поврзувајќи го главниот град Осло ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Силно невреме, со врнежи, ветер и грмежи вечерва го зафати Белград. За кратко време наврнало големо количество дожд и на улиците се создале вистински реки. ...
| | веќе видена | слични

Познатата македонска водителка Марјана Станојковска реши да ги испровоцира сите мажи со последната Инстаграм објава. Имено, таа во објавеното видео позира во ...
| | веќе видена | слични

Замокот Балморал во Шкотска, каде Елизабета Втора го поминувала летниот одмор, се сметал за омилена резиденција на починатата кралица. Ако сте дел од кралското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 443 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Проруските власти во три украински региони прогласија победа на илегалниот референдум за присоединување со Русија. Москва организираше референдум во четири ...
сите 233 | | | веќе видена

Скандал и блам, партијата на дезертерот Ковачевски регрутира професионални војници преку општински ограноци. На фејсбук страната на СДС Арачиново е објавено ...
сите 58 | | | веќе видена

Виктор Андонов, советникот за енергетика на премиерот Димитар Ковачевски во Владата, претпладнево во „Студио 10“ на ТВ24 откри дека Македонија ќе купува ...
сите 334 | | | веќе видена

Дури седуммина фудбалери на Грузија и по двајца македонски и бугарски репрезентативци го сочинуваат дримтимот во нашата група од Сегментот Ц во Лигата на нации ...
сите 355 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани реагираат за пожарот во Центар: Кај што има чад, има и бетон - 1500 евра за метар квадратен!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: