Бектеши: Разговорите со Бугарија за цената за набавка на струја не се завршени

Разговорите за цената за набавка на струја од Бугарија не се завршени. Утре ќе имаме уште еден онлајн состанок заедно со мојот бугарски колега, но многу е ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза ќе се надминува со зголемено домашно производство и пари од блискиот Исток. Од утрово работи првиот котел во ТЕЦ Неготино, а за скоро ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На денешната седница Владата на Република Македонија, одобри средства за ликвидно работење на друштвата и континуирано снабдување со топлинската енергија на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Договор според закон за трговски односи или превземање односно националнизација согласно Законот за управување со кризи. Ова се двете опции за БЕГ но и за сите ...
| | веќе видена | слични

Владата планира помош и за останатите компании, но веќе е јасно дека не за сите – угостителите и хотелиерите ќе добијат поддршка, а рудниците, казината, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Разговорите со Бугарија за цената за набавка на струја не се завршени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: