Зошто ХАРИ беше ИЗОСТАВЕН од говорот на погребот


Бившиот на кралицата Камила, Ендру Паркер Боулс, бил во врска со принцезата Ана, пренесоа британските медиуми. Нивната љубовна приказна стана актуелна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британското кралско семејство е преполно со различни интриги и скандали, што е многу интересно за публиката ширум светот, па така и оние кои се најмалку ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и принцот Хари, наводно, се вратиле во САД веднаш по погребот на кралицата Елизабета Втора. Во нивниот дом во Монтесито ги пречекале тригодишниот ...
| | веќе видена | слични

Поранешните вработени во кралската палата кои се нарекуваат „Клуб на луѓе кои го преживеаја Сасекс“, ја нарекоа Меган Маркл нарцисоиден социопат која уште од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако ја започна врската со Хари, Меган Маркл е „тероризирана“ од британските медиуми кои ја прикажуваат какоразгалена и егоистична. Но новата книга на ...
| | веќе видена | слични

Новата книга на Валентин Лу, “Семејството Виндзор:Скриената моќ зад круната”, открива многу нови пикантерии за кралското семејство, во периодот кога Меган ...
| | веќе видена | слични

Погребот на кралицата Елизабета Втора и натаму привлекува внимание во јавноста, а една од главните теми се принцот Хари и Меган Маркл. Најновата книга за ...
| | веќе видена | слични

На 6 октомври во Велика Британија ќе биде објавена ова книга за кралското семејство „Дворјани: Скриена моќ зад круната“ во која авторката Валентин Лоу меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто ХАРИ беше ИЗОСТАВЕН од говорот на погребот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: