Документот со кој се тврди дека Ковачевски е неспособен за Министерството за одбрана е строго доверливо


МО ќе отвори постапка за тврдување на одговорност за несовесно ракување и неовластено објавување на документи со класифицирана содржина.Документот кој е ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Судот веднаш да постапи согласно чл. 40 од Законот за вонпарнична постапка, кој вели дека постапката за одземање на деловна способност е итна и да отпочне ...
| | веќе видена | слични

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, побара Судот веднаш да почнел постапка за одземање на деловна способност на премиерот Димитар Ковачевски. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека иако повиканите институции 10 дена молчат, нивниот молк гласно говори дека скандалот со трајната неспособност на дезертерот Ковачевски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

9 дена срамен однос и на премиерот-дезертер и на институциите кои молчат и не преземаат активности во нивна надлежност. Пред 9 дена македонската јавност беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика институциите да проверат дали премиерот Димитар Ковачевски е способен и смее да има безбедносен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дезертерот Ковачевски со денови се крие од јавноста за скандалот со медицинската документација за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН која ја поднел за да одбегне служење на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ прашуваат зошто после осум дена од нивната објава дека премиерот Димитар Ковачевски дезертирал во конфликтната 2001 година, не е покрената никаква ...
| | веќе видена | слични

Интегрално соопштение од СДСМ: Со ниту една лага и злоупотреба дезертерот Драган Ковачки не може да направи дефокус од криминалите на ВМРО ДПМНЕ. Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со денови го обвинуваат премиерот Димитар Ковачевски дека во 2001 година избегнал да служи војска, нарекувајќи го премиер – дезертер. Тој неделава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 588 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Документот со кој се тврди дека Ковачевски е неспособен за Министерството за одбрана е строго доверливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: