(Фото) Министерката Славјанка Петровска ѝ испрати букет цвеќе на Сузана Спасовска

Фолк дивата Сузана Спасовска утрово доби букет цвеќе од министерката за одбрана Славјанка Петровска, која била во публиката на концертот на „Танец“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во Министерството ги прими германската амбасадорка во земјава, Анке Холштајн и новопоставеното одбранбено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Развојот на одбранбената соработка помеѓу Северна Македонија и Германија, која се фокусира на одбранбената политика, логистиката, воената медицина воената ...
| | веќе видена | слични

Развојот на одбранбената соработка помеѓу Македонија и Германија, која се фокусира на одбранбената политика, логистиката, воената медицина воената едукација и ...
| | веќе видена | слични

Ние не отстапуваме од целосна поддршка за почитување на територијалниот суверенитет и интегритет на Украина, вели министерката за одбрана Славјанка Петровска. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Обединетото Кралство е доверлив партнер со чија поддршка ги градиме оперативните капацитети и ги развиваме способностите на Армијата, објави министерката за ...
| | веќе видена | слични

– За британската поддршка разговаравме со експертски тим за евалуација предводен од одбранбеното аташе потполковник Метју Вокер. Соработка во областа на ...
| | веќе видена | слични

Партиите да стојат понастрана од Министерството за одбрана и АРМ и да не поттикнуваат поединци да извршуваат кривични дела, изјави вечерва министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 318 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото) Министерката Славјанка Петровска ѝ испрати букет цвеќе на Сузана Спасовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: