Во Косово запален автомобил на Србин, припадник на косовската полиција

„Уште еден службеник на косовската полиција, Србин по националност, денеска беше нападнат од нелегални структури со палење на неговиот автомобил со легални ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ние сме будни и подготвени да дејствуваме ако имаме зголемување на тензиите, изјави Лука Пиперни, заменик-командант на мировната мисија на НАТО КФОР на Косово. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-командантот на мировната мисија на НАТО КФОР на Косово изјави дека Алијансата е „подготвена да дејствува“, па дури е подготвена и да го зголеми бројот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 592 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 315 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Косово запален автомобил на Србин, припадник на косовската полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: