Милевски ги собра фудбалерите за дуелите со Грузија и со Бугарија (Фото)


Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горан Пандев, легендата на македонскиот фудбал, се огласи на социјалните мрежи по синоќешниот натпревар Македонија-Бугарија (0:1). Македонија, со пораз го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првото место во групата Ц4 во Лигата на Нации, Македонија го загуби после дуелот со Грузија во Тбилиси, а второто место на табелата Македонија го загуби на ...
| | веќе видена | слични

Македонија загуби со 0-1 од Бугарија во Скопје и така го заврши настапот во Лигата на нации на третата позиција во групата 4. Селекторот Благоја Милевски смета ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 20.000 навивачи синоќа разочарани си заминаа од арената „Тодор Проески“ затоа што Македонија загуби од Бугарија со 0:1. По овој пораз, Македонија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски ги собра фудбалерите за дуелите со Грузија и со Бугарија (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: