ШТО СОДРЖИ ПРЕДЛОГ-ДОГОВОРОТ ЗА СРБИЈА И КОСОВО? Меѓусебно признавање на „засебните реалности“ за „едно 10 години кога ЕУ ќе биде спремна“


Предлог-договорот за решавање на спорот меѓу Белград и Приштина предвидува меѓусебно признавање на двете земји „хипотетички по 10 годони“, кога ЕУ ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Србија се соочува со најголемиот и најтешкиот притисок од 1999 година наваму, а се поизразени по говорот на претседателот Александар Вучиќ на говорницата во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ се сретна со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на маргините на 77. сесија на Генералното собрание на ОН ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија рече дека е речиси сигурен оти Западот ќе се обиде да ја исклучи Русија од Советот за безбедност на ОН. „Србија нема да гласа за такво ...
| | веќе видена | слични

„Србија нема да гласа за такво нешто, за ограничување на правото на вето или за исклучување на Русија од Советот за безбедност на ОН. Таму немаме дилема. За ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Генералното собрание на Обединетите нации истакна дека против Србија „во дел од меѓународната јавност се води хибридна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во живо зборуваше од Њујорк, каде учествуваше на Генералното собрание на Обединетите нации. По разговорот со бројни ...
| | веќе видена | слични

Полека се појавуваат контурите на новата српска влада, но не и сите решенија и не целосно, ќе има кадровски промени и измени на законот за министерства, најави ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави вечерва во Њујорк дека украинскиот претседател Володимир Зеленски е „голема ѕвезда“ без разлика дали тоа некому му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО СОДРЖИ ПРЕДЛОГ-ДОГОВОРОТ ЗА СРБИЈА И КОСОВО? Меѓусебно признавање на „засебните реалности“ за „едно 10 години кога ЕУ ќе биде спремна“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: