Влада на Косово: Курти знаеше дека се планира атентат врз него

Во соопштението доставено до медиумите, службата за информирање на косовската Влада наведува дека за подготовките за атентатот Курти бил известен од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Партијата на слободата предводена од поранешниот албански претседател Илир Мета, обвини дека во Албанија, каде поголем процент од популацијата живее со или ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за „Вашингтон пост“ оцени дека прекинот на дипломатските односи со Иран, поради кибер-напади, „не е голема загуба“ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хакерите кои ја нападнаа Албанија на сметка на Иран, покрај нападот на системот за гранична контрола ТИМС, влегле и во системот за надзор со безбедносни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Албанскиот премиер Еди Рама попладнево објави дел од говорот одржан вчера на Генералното собрание на Обединетите нации, каде се фокусира на прашањето за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Партијата на слободата и до неодамна шеф на албанската држава, Илир Мета денеска изјави дека на средба со американската амбасадорка во Тирана ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама покажа како припадниците на вооружените сили на Албанија и на косовските безбедносни сили се подготвуваат заедно за вежбата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер Еди Рама го повика Собранието на Обединетите нации да го зголеми својот фокус на кибербезбедноста. Шефот на албанската Влада во текот на ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите во албанската јавност по одлуката на владата за затворањето на турскиот колеџ „Мехмет Акиф“, во Тирана. Од далечина, со спротивставени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
сите 526 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 312 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада на Косово: Курти знаеше дека се планира атентат врз него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: