Едукативен концерт „Генијалноста на семејството Бах“ во КИЦ

2 копии

Авторски електроакустичен концерт за деца на композиторката Ана Пандевска ќе се одржи денеска во Музејот на македонската борба. За прв пат интегрално ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Културно-информативниот центар – Скопје денеска ќе се одржи едукативен концерт „Генијалноста на семејството Бах“. – Генијалноста на семејството Бах, за нас ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е универзитетски професор и експерт во своето поле кој што излезе со јасен план, како да се заштедат 300 милиони евра ...
сите 671 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 134 | | | веќе видена

Старите да не заборават, а младите да учат и да не се плашат, нашата борба е демократска и нема ништо протв законите во Грција, се истакнува во пораката на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија објави дека го уништила штабот на украинската авијација на истокот и стотици војници. Tврдат дека нападот е изведен во Днепропретовск на истокот на ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едукативен концерт „Генијалноста на семејството Бах“ во КИЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: