Студентите во Албанија бараат финансиска поддршка од 100 евра месечно, нивните професори повисоки плати

2 копии

Студентите во Албанија почнаа онлајн петиција со која од премиерот Еди Рама и министерката за образование Евис Куши бараат финансиска поддршка од 100 евра ...
| | веќе видена | слични

Студентите на додипломски студии чиј приход од домаќинството е помал од 100.000 долари нема да плаќаат за упис на Универзитетот „Принстон“, објави факултетот. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Она што е важно да се истакне се два моменти, прво со самото прифаќање на средбата побарана и иницирана од претседателот Мицкоски, ако се вратите наназад нели ...
сите 595 | | | веќе видена

Германската сојузна полиција БКА претпоставува дека минатонеделните експлозии на гасоводот Северен тек биле „целен чин на саботажа“ во кој најверојатно биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 252 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студентите во Албанија бараат финансиска поддршка од 100 евра месечно, нивните професори повисоки плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: