(Во живо) Почна погребот на кралицата Елизабета


Круната која кралицата Елизабета Втора била зацврстена со штрафови за ковчегот за време на погребот за да не падне. Во спротивно во Британија тоа се смета за ...
| | веќе видена | слични

Круната на кралицата Елизабета Втора, која стоеше на врвот на ковчегот за време на вчерашниот погреб, заедно со сите вредни предмети, била зацврстена од страна ...
| | веќе видена | слични

Круната на кралицата Елизабета Втора, која стоела на врвот на ковчегот за време на погребот кој беше одржан вчера, морала да биде прицврстена, за да не падне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковчегот со телото на кралицата Елизабета II за време на вчерашната погребна церемонија беше пренесен во замокот Виндзор – како што налага традицијата – со ...
| | веќе видена | слични

Кралот Чарлс III оставил порака за својата мајка, кралицата Елизабета на нејзиниот погребен венец и внимателно избрал кои цвеќиња треба да се користат за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Елизабета Втора била пренесена до нејзиното последно почивалиште во замокот Виндзор со модифициран Јагуар, чиј дизајн некогаш бил одобрен од самата кралица. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 425 | | | веќе видена

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 497 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 431 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Во живо) Почна погребот на кралицата Елизабета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: