Ако е вистина дека Ковачевски свесно избегнал повик од АРМ во 2001 година, да си даде оставка, бара Милчин


Театарскиот режисер Владимир Милчин, поранешен извршен директор на Фондацијата „Отвофено општество – Македонија“, го повика премиерот Димитар Ковачевски да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

9 дена срамен однос и на премиерот-дезертер и на институциите кои молчат и не преземаат активности во нивна надлежност. Пред 9 дена македонската јавност беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика институциите да проверат дали премиерот Димитар Ковачевски е способен и смее да има безбедносен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дезертерот Ковачевски со денови се крие од јавноста за скандалот со медицинската документација за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН која ја поднел за да одбегне служење на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ прашуваат зошто после осум дена од нивната објава дека премиерот Димитар Ковачевски дезертирал во конфликтната 2001 година, не е покрената никаква ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со денови го обвинуваат премиерот Димитар Ковачевски дека во 2001 година избегнал да служи војска, нарекувајќи го премиер – дезертер. Тој неделава ...
| | веќе видена | слични
7 копии
23 копии
11 копии

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска коментирајќи ја најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека ќе го блокираат со амандмани законот за ...
сите 575 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 37 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека санкциите против Русија не се доволни за да се запре нејзината „агресија“ и вети нова украинска ...
сите 113 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако е вистина дека Ковачевски свесно избегнал повик од АРМ во 2001 година, да си даде оставка, бара Милчин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: