(Видео) Репортер му се пожалил на чарлс дека го чекал 15 часа – неговиот ладен одговор брзо стана вирален


На интернет се споделува видео снимено пред Бакингемската палата за време на пристигнувањето на илјадници луѓе за да ѝ оддадат почит на покојната кралица ...
| | веќе видена | слични

Со смртта на кралицата Елизабета II, нејзиниот син, кралот Чарлс III се искачи на тронот, а Камила стана кралица. Сега кога Камила ја презеде функцијата, ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета Втора почина на 8ми септември во Балморал во Шкотска, а од тогаш цел свет пати за британскиот монарх со најдолг стаж кој остави неверојатен ...
| | веќе видена | слични

Објавена фотографија од вечното почивалиште на кралицата Елизабета Билјана Богоеска 25.09.2022 / 11:21 Живот Кралицата Елизабета Втора беше погребана минатиот ...
| | веќе видена | слични

Изгравирана камена плоча со името на покојната кралица Елизабета Втора е поставена во меморијалната капела на кралот Џорџ Шести. Оваа фотографија од вечното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претходно оваа недела беше објавено дека погребот на кралицата Елизабета го проследиле 28 милиони Британци, што е помала бројка во однос на гледаноста на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Подготовките за владеење на престолонаследникот завршија, како ќе владее кралот Чарлс Трети Чарлс, откако чекаше 70 години, најверојатно ќе има свои ставови за ...
| | веќе видена | слични

По смртта на кралицата Елизабета, Велика Британија доби нов крал – Чарлс III. Фактот што новиот монарх не го смени името изненади многумина. Не само затоа што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Репортер му се пожалил на чарлс дека го чекал 15 часа – неговиот ладен одговор брзо стана вирален

Од:
До кого (е-маил):
Порака: