Лејди Гага: Славата не ме направи среќна, го прошетав светот и ги видов најсреќните луѓе во најсиромашните земји


Светската пејачка Лејди Гага во интервју за магазинот „Пипл“ ja раскажа својата приказна и работите што ја направиле несреќна во времето кога ја достигнала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на настапот едвај стоела на нозе, бидејќи имала силни главоболки и вртоглавици. Пејачката Тања Савиќ призна дека била тешко болна, но дека не сакала ...
| | веќе видена | слични

Сопругот на пејачката Слаѓа Алегро сподели со своите следбеници на Инстаграм непријатна информација за тоа што им се случило заедно со пејачката при враќање од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џез-музичарот Владимир Четкар следниот месец ќе оди на турнеја низ Америка. Ова е негова трета турнеја во САД од почетокот на пандемијата. Иако неодамна имаше ...
| | веќе видена | слични

Поп ѕвездата Наташа Баквалац се врати од Америка каде имаше турнеја, а сега откри дека моментално живее како потстанар поради средување на семејниот дом. ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Слаѓа Алегро “доживеа“ нервен слом и ги остави сите во страв. Сепак, станува збор само за песната, која веќе исплаши многумина по своето име. Слаѓа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачката Наташа Баквалац во текот на изминатата недела уживаше во долгоочекуваната турнеја низ Америка, меѓутоа по бројните настапи таа решила да ужива во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 687 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 387 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 243 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Eкс министерот за надворешни работи, Никола Димитров вели дека Владата во односите со Бугарија продолжува да се однесува како туѓа влада. Додава дека ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејди Гага: Славата не ме направи среќна, го прошетав светот и ги видов најсреќните луѓе во најсиромашните земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: