Прв СНЕГ и во Србија (ВИДЕО)


Долгонајавуваното студено време пристигна во Србија. По врнежливата сабота, во ноќта меѓу сабота и недела снег го забели Копаоник.„Во недела дождовните облаци ...
| | веќе видена | слични

Руската инфлуенсерка Вероника Логинова би можела да се соочи со шест години затвор затоа што продолжила да ја користи социјалната мрежа „Инстаграм“, откако ...
| | веќе видена | слични

Познатата македонска водителка Марјана Станојковска реши да ги испровоцира сите мажи со последната Инстаграм објава. Имено, таа во објавеното видео позира во ...
| | веќе видена | слични

Замокот Балморал во Шкотска, каде Елизабета Втора го поминувала летниот одмор, се сметал за омилена резиденција на починатата кралица. Ако сте дел од кралското ...
| | веќе видена | слични

Пред да стапи на сцената Мохамед Салах, фудбалските фанови ширум светот го сметаа Ахмед Хосам Хусеин Абделхамид Васфи, попознат по прекарот Мидо, за најдобар ...
| | веќе видена | слични

Познатата манекенка Емили Ратајковски неодамна направи компилација од топлес фотографии кои ги објави на Инстаграм. Како што може да се види од приложениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната конференција на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, во својот говор потенцираше дека сонот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв СНЕГ и во Србија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: