Медиумски фестивал Скопје од 22 до 24 септември

3 копии

Над 80 проценти од преку 100 анкетирани новинарки во земјава се соочиле со некаква форма на онлајн вознемирување. Вознемирувањето се појавува во различни ...
| | веќе видена | слични

Приказните за маргинализираните групи како лицата без државјанство, бегалците, мигрантите и барателите на азил не стигнуваат на дневен ред во медиумите, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестото издание на Медиумскиот Фестивал Скопје (МФС) ќе се отвори утре, 22 септември, во 20 часот во Кинотека на Македонија со дискусија за новинарството ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Постојат медиуми што наведуваат извори и линкови со кои ги поткрепуваат своите истражувања и ѝ овозможуваат на публиката да има увид во процесот на создавањето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 840 | | | веќе видена

Германската сојузна полиција БКА претпоставува дека минатонеделните експлозии на гасоводот Северен тек биле „целен чин на саботажа“ во кој најверојатно биле ...
сите 355 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медиумски фестивал Скопје од 22 до 24 септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: