Претставени новитетите за натамошна дигитализација на царинското работење


Тим експерти од Царинската управа, предводен од директорката Славица Кутиров, денеска на бизнис заедницата и ги претстави поволностите кои преку новите системи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фатмир БЕСИМИ Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес – да започнеме. Со мудрите зборови на нашата хуманитарка Мајка Тереза, која ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими во колумна се осврнува на новиот Закон за буџети, кој деновиве беше донесен во Собранието. Колуманата ја пренесуваме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реализација на реформите што го поддржуваат стабилниот развој на финансискиот систем, а со цел задржување на високиот степен на макроекономска и фискална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ученичките натпревари се важна воннаставна активност што ги надградува знаењата и вештините на младите и ја развива креативноста. Натпреварувајќи се, младите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Охрид се обрати на затворањето на Летната школа за партиципативно управување и граѓанско – јавно партнерство: ...
| | веќе видена | слични

На Годишната конференција во организација на Македонската берза на министерот Фатмир Бесими му беше врачена плакета за успешна соработка на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Ова го порача министерот за финансии Фатмир Бесими на отворањето на 21-вата Годишна конференција на  Македонската берза на хартии од вредност на која истакна ...
| | веќе видена | слични

Проектот на „Пристапно дигитално образование за ученици со аутизам и интелектуална попреченост: иновативни решенија и подобрување на компетенциите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставени новитетите за натамошна дигитализација на царинското работење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: