Имаме повредени деца од напади во автобусите на ЈСП, алармира градоначалникот на Гази Баба

Изминатите неколку денови во континуитет се случуваат инциденти во автобусите на ЈСП кои поминуваат од Ченто, преку Сингелиќ до Стајковци.Во инцидентите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Гази Баба Бобан Стефковски заедно со тим од општина Гази Баба одржаа средби со граѓани во месните заедници Јурумлери, Гоце Делчев, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На територија на Општина Илинден односно на мостот на локалниот пат Кадино-Миладиновци извршено е поставување на заштитна ограда од двете страни, со вкупна ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, соопшти дека заедно со полицајци од полициската станица Гази Баба се качил во автобус со број 65 од Автокоманда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На мостот на локалниот пат Кадино-Миладиновци е поставена ноза заштитна ограда, со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот. Градоначалникот на Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Илинден продолжува со имплементација на активностите со цел поголема безбедност во сообраќајот, особено на критичните точки кои претставуваа опасност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 99 | | | веќе видена

Жалам што морам уште еднаш да ја констатирам неспособноста на Владата за справување со предизвиците од енергетската криза, а со кои се соочуваат и скопјани. ...
сите 268 | | | веќе видена

Рускиот независен портал „Медуза“, кој работи од странство, објави дека руските власти планираат да ги затворат границите за мажи на регруттната старосна ...
сите 238 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 415 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имаме повредени деца од напади во автобусите на ЈСП, алармира градоначалникот на Гази Баба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: