Директорот на ТАВ Македонија, Метин Батак, ја прими ASQ-наградата за скопскиот аеродром од Meѓународниот Совет на Аеродроми

Генералниот директор на ТАВ Македонија, Метин Батак, на 14-ти септември 2022 година, на свечена церемонија во рамки на Самитот за искуство на патниците , ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Студиото за ремоделирање на тело „Фигурела“ подготви нов предизвик за сите свои активни клиенти, но и за оние кои допрва сакаат да се вклучат во нивното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 687 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 386 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 243 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Eкс министерот за надворешни работи, Никола Димитров вели дека Владата во односите со Бугарија продолжува да се однесува како туѓа влада. Додава дека ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на ТАВ Македонија, Метин Батак, ја прими ASQ-наградата за скопскиот аеродром од Meѓународниот Совет на Аеродроми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: