Автомобили што левитираат: Кинезите ја тестираа маглев-технологијата на патиштата

Истражувачите од Универзитетот „Саутвест Џиаотонг“ од градот Ченгду, во провинцијата Џиангсу, успешно тестирале маглев-автомобил. Комбинацијата на автомобили и ...
| | веќе видена | слични

Четири градови кои на прво место ги ставаат пешаците и велосипедистите, а не автомобилите Александра Спасеска 13.09.2022 / 15:28 Живот Инспирирани од долгите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
сите 526 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 312 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 262 | | | веќе видена

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобили што левитираат: Кинезите ја тестираа маглев-технологијата на патиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: