Тргна поворката покрај ковчегот на кралицата Елизабета II, се очекуваат 750.000 луѓе (ВИДЕО)


Затворениот ковчег на кралицата ќе почива во следните четири дена на подигнат столб, познат како катафалк или биер.Плинтусот ќе биде чуван 24 часа од членовите ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам на сите важни настани носи еден аксесоар, а од него не се раздели ниту во периодот на жалост за смртта на кралицата Елизабета Втора и бројните ...
| | веќе видена | слични

Круната која кралицата Елизабета Втора била зацврстена со штрафови за ковчегот за време на погребот за да не падне. Во спротивно во Британија тоа се смета за ...
| | веќе видена | слични

Круната на кралицата Елизабета Втора, која стоеше на врвот на ковчегот за време на вчерашниот погреб, заедно со сите вредни предмети, била зацврстена од страна ...
| | веќе видена | слични

Фотографиите од расплаканата принцеза Шарлот Елизабет Дијана на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора во Лондон предизвикуваат и повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Круната на кралицата Елизабета Втора, која стоела на врвот на ковчегот за време на погребот кој беше одржан вчера, морала да биде прицврстена, за да не падне ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора е сопственичка на огромна колекција накит, една од најголемите во светот. Приватната колекција на кралицата, инаку, содржи ...
| | веќе видена | слични

Ковчегот со телото на кралицата Елизабета II за време на вчерашната погребна церемонија беше пренесен во замокот Виндзор – како што налага традицијата – со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 752 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тргна поворката покрај ковчегот на кралицата Елизабета II, се очекуваат 750.000 луѓе (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: