Почина Корнелије Ковач, композиторот на најголемите хитови на Здравко Чолиќ - најблиските се простуваат со него


 Во својата кариера ги напиша стиховите на некои од најпознатите песни на Здравко Чолиќ што и ден денес се пеат. Музичарот и композиторот Корнелије Ковач ...
| | веќе видена | слични

Познатиот композитор Корнелие Ковач беше погребан на новите гробишта во Белград, а на погребот беа и неговите три ќерки Александра, Ања и Кристина, а многу ...
| | веќе видена | слични

На новите гробишта во Белград вчера беше погребан композиторот Корнелие Ковач, а на погребот беа и неговите три ќерки Александра, Ања и Кристина, а многу ...
| | веќе видена | слични

Македонски и балкански музичари на 5 октомври во Спомен куќата Тоше Проески во Крушево ќе одржат концерт на кој ќе ги испеат најголемите хитови на починатиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Новите гробишта во Белград денеска беше погребана Корнелие Ковач, легендарниот српска композитор, кој почина во Белград на 81-годишна возраст. Голем број ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 14 часот на Новите гробишта беше извршен погребот на легендарниот композитор Корнелие Ковач. Погребан е во Алејата на заслужните граѓани, а во ...
| | веќе видена | слични

Познатите пејачи Дејан и Саша Матиќ зад себе имаат многу богата и успешна кариера. Освен по големиот број хитови, познати се и по тоа што биле слепи како мали, ...
| | веќе видена | слични

Македонска верзија на албумот, насловена „Можеби сепак има нешто“ е промовирана 2002 година во рамките на фестивалот на забавни мелдоиии „Макфест“ во Штип ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 230 | | | веќе видена

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, изјави дека во рок од 24 часа од прифаќањето на Анексот за спроведување на Договорот за нормализација на односите меѓу ...
сите 769 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 159 | | | веќе видена

Објавата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) за потерница за Владимир Путин е историски значајна. На некој начин, тоа секогаш беше неизбежно: сепак ова е ...
сите 217 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Попоски, вчеравечер на својот Фејсбук профил објави информацииза времето кои ги натажија граѓаните. Имено, како што пишува тој, зимата сѐ ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина Корнелије Ковач, композиторот на најголемите хитови на Здравко Чолиќ - најблиските се простуваат со него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: