Пешак тешко повреден во Скопје откако го удриле кола и мотор, а возачите побегнале


Вчера е пријавено дека околу 16:30 часот на крстосница од улицата „Васил Ѓоргов“ и улицата „Народен Фронт“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа во која со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гевгелиската полиција информира дека е пронајдено тело на почината мигрантка. Телото на несреќната жена е предадено на обдукција за да се утврди причината за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин Клик плус на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, ...
сите 298 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 35 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пешак тешко повреден во Скопје откако го удриле кола и мотор, а возачите побегнале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: