Кадиевска Војновиќ: Предложените даночни реформи ниту ќе обезбедат поголема праведност, ниту ефикасност


Во услови на тешка енергетска криза којашто го крахира бизнисот и домашните буџети на домаќинствата, во услови на галопирачна инфлација којашто го јаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
10 копии

Директорката на УЈП и заменик претседателка на СДСМ Сања Лукаревска вели дека мерката за поврат на ДДВ дава одлични резултати, и со право е најпопуларна мерка. ...
| | веќе видена | слични

„Се што е наведено како сугестија, критика, негодување за даночните реформи е ставено на хартија и ќе се дискутира. Драго ми е што сите политички партии се ...
| | веќе видена | слични

„Ребалансот на буџетот беше основата каде што се предвидуваат одредени дејствија за да се помогне и на компаниите да се надмине кризата. Имаме 76 милиони евра ...
| | веќе видена | слични

„За јануари-август имаме како даноци прибрано 67,76 милијарди денари, што е за 18,3 отсто повисока наплата, на вкупно ниво, во однос на истиот период минатата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 809 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

ЗАТВОРЕНИЦИ КОПАЛЕ ТУНЕЛ ЗА ДА ИЗБЕГААТ Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во ...
сите 174 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кадиевска Војновиќ: Предложените даночни реформи ниту ќе обезбедат поголема праведност, ниту ефикасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: