Тетовец пријавил дека му се заканувале роднини на сопругата, таа пријавила дека била нападната од сопругот и сверквата


Триесетгодишна тетовка, вчера во 17 часот и 20 минути во СВР Тетово пријавила дека претходниот ден физички ја нападнале нејзиниот 32-годишен сопруг Е.Х. и ...
| | веќе видена | слични

Вчера на улицата „Кемал Сејфула“ во скопската населба Чаир, автомобил „Ауди“, во кој зад воланот бил 21-годишен жител на селото Љуботен, удрило во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчер во Битола, на крстосницата од улиците Методија Андонов Ченто и Васил Главинов, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шкода кодијак“, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

МВР соопшто дека рано утринава околу три часот, било пријавено дека на автопатот Скопје-Штип во близина на наплатна рампа Преод, автомобил “Сеат Леон” со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 647 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, ...
сите 242 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ и само ...
сите 192 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовец пријавил дека му се заканувале роднини на сопругата, таа пријавила дека била нападната од сопругот и сверквата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: