Ангелоски за „Политика“: Отворен Балкан ја забрзува интеграцијата на регионот


Иницијативата „Отворен Балкан“ треба да креира поповолно деловно окружување во регионот, услови и оперативни мерки кои ќе ја поттикнат и поддржат економската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата предводена од претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски во пресрет на најтешката зима после Втора Светска војна обезбеди доволни количества на храна и ...
| | веќе видена | слични

За само две недели видовме две лица на Балканот, еден Балкан беше пред нас од 24 август до 1 септември, а сосема друг по првиот ден од септември кога се собраа ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на посетата на претседателот Ковачевски на Софија, договорено е дека од Бугарија во текот на зимата ќе купуваме поевтина струја за стопанството. ...
| | веќе видена | слични

Српската премиерка Ана Брнабиќ вчера за првпат после два мандати откако е на власт го посети северниот дел на Косово и Метохија, од каде што изненадувачи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, која денеска е во еднодневна посета на Косово, изјави дека од таму сака да испрати јасна и едноставна порака – порака за ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на саемот „Винска визија на Отворен Балкан“ денеска во Белград, Северна Македонија, Србија и Албанија, потпишаа Договор за обезбеденост со храна. Како ...
| | веќе видена | слични

ИНТЕРВЕНТНИ ДРЖАВНИ СЦЕНАРИЈА ВО ПРЕСРЕТ НА КРИЗАТА ОКОЛУ СНАБДУВАЊЕТО СО ХРАНА И СО ЕНЕРГЕНТИ Во исчекување на новиот пакет антикризни мерки што го најави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарска делегација утре ќе положи цвеќе на гробот на херојот Гоце Делчев. Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи, Иван ...
сите 442 | | | веќе видена

Не сакам екстремни мерки, но можеби треба да одиме до таму, да наметнеме вето за да се отрезнат овие политичари и не го исклучувам тоа, истакна за бугарска ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелоски за „Политика“: Отворен Балкан ја забрзува интеграцијата на регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: