СТАПУВА НА СИЛА: Од денес кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија

Одлуките на Владата за кризната состојба во снабдувањето со електрична енергија низ државата и топлинска енергија во Скопје денеска стапија на сила и ќе важат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Швајцарците кои ќе ги прекршат најновите прописи за заштеда на енергија ќе се соочат со парични, па дури и со затворски казни во времетраење до три години, ...
| | веќе видена | слични

Италијанската Влада планира да ја скрати грејната сезона и температурите во јавните згради да бидат пониски за 1-2 Целзиусови степени. Според планот, во ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската влада презеде драстични чекори за ублажување на енергетската криза која ја зафати Европа, пренесува локалниот весник „Блик“. Оние кои ќе ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што објави весникот Блик, на прекршителите покрај парична казна ќе им се заканува и затворска казна до три години.Според новите швајцарски правила, ...
| | веќе видена | слични

Надлежните власти во Швајцарија воведоа доста необични мерки за оние кои нема да ги почитуваат мерките за заштеда на електрична енергија зимата. Сите оние кои ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ирска во рамки на мерките за заштеда на енергија ќе го намали греењето во јавните згради и ќе ги повика вработените во јавниот сектор да работат во канцеларии ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мерки, стимулации, но и санкции и казни, предвидува планот на грчката Влада за заштеда на енергија во јавниот сектор и намалување за десет отсто на ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Швајцарија кои ќе ги прекршуваат владините директиви поради недостигот на гас во земјата и ги одржуваат своите домови над 19 степени во зима, може ...
| | веќе видена | слични

Среде растечката енергетска криза во Европа, Швајцарија планира да се пресмета со оние кои нема да се прридржуваат до новите мерки за штедење зимава. Оние кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 304 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 230 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 189 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТАПУВА НА СИЛА: Од денес кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: