ПОЛОВИНА ОД ПАРИТЕ ФОНДОВИТЕ ГИ ВЛОЖУВААТ ВО ХАРТИИ ОД ВРЕДНОСТ Пензиските фондови располагаат со најмногу пари

Панзиските, осигурителните и инвестициските фондови и финансиските и лизинг друштва во вториот квартал од годинава располагале со вкупно 169.5 милијарди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на нафтата утрово се повторно во паѓачка тенденција. На лондонскиот пазар вредноста на барелот е 91 долар, што е значителен пад во однос на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични

Американската економија би можела да потоне во кал со намалување на производството, растечката инфлација и растечката невработеност, предупредил реномираниот ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во вторникот претпладнето по средноевропско време цените на акциите благо пораснаа, благодарејќи им на најавите за нови поттикнувачки мерки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛОВИНА ОД ПАРИТЕ ФОНДОВИТЕ ГИ ВЛОЖУВААТ ВО ХАРТИИ ОД ВРЕДНОСТ Пензиските фондови располагаат со најмногу пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: