Приведен бегалец од затвор, вратен на доиздржување на казната


4 копии
11 копии

На 06.09.2022 во 10.30 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода З.Д.(35), ...
| | веќе видена | слични

На 05.09.2022 во 22.00 часот на регионалниот пат Тетово-Скопје, кај клучка Групчин, полициски службеници од Полициското одделение Групчин лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични

Три малолетни момчиња, чијашто точна возраст не се соопштува, се приведени вчеравечер откако со автомобил во кој имале пиштол и марихуана, тргнале од Тетово за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Полицијата го приведе 34-годишниот Б. Т. од Охрид. Тој се сомничи дека претходно со употреба на физичка сила и погоден алат влегол во куќа во Охрид и одзел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен бегалец од затвор, вратен на доиздржување на казната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: