Загина возач на „голф“ на регионалниот пат Осломеј-Кичево


Вчера во 15 часот на поранешниот полигон под скопското Кале излетал автомобил „фолксваген“ управуван од Ф.И. (47) од с. Арачиново, скопско. МВР информира дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на поранешниот полигон на улицата Лазар Личеноски во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“, со скопски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
9 копии

Вчера е пријавено дека околу 16:30 часот на крстосница од улицата „Васил Ѓоргов“ и улицата „Народен Фронт“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа во која со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 306 | | | веќе видена

Работите можат да се поправат во Македонија, ако има Влада која црпи легитимитет од граѓаните, рече Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 607 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 235 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 87 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загина возач на „голф“ на регионалниот пат Осломеј-Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: