Уште една жртва на македонските патишта: Загина маж, друг е тешко повреден


Едно лице загина, а друго е тешко повредено во сообраќајка во кичевско. На 29.08.2022 во 16.20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 15 часот на поранешниот полигон под скопското Кале излетал автомобил „фолксваген“ управуван од Ф.И. (47) од с. Арачиново, скопско. МВР информира дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на поранешниот полигон на улицата Лазар Личеноски во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“, со скопски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
9 копии

Вчера е пријавено дека околу 16:30 часот на крстосница од улицата „Васил Ѓоргов“ и улицата „Народен Фронт“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа во која со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште една жртва на македонските патишта: Загина маж, друг е тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: