Kaко Русија успеа да ги издржи санкциите?

7 копии

Поранешниот италијански министер за внатрешни работи и лидер на екстремно десничарската партија Лига, Матео Салвини денеска предизвика контроверзии, откако во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Координаторот на Стејт департментот за санкции Џејмс О’Брајан денеска изјави дека Русија се обидува, но не успева, да ги заобиколи западните санкции за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД воведоа ограничувања за продажба на некои високотехнолошки компјутерски чипови на Русија и Кина, објави денеска Њујорк тајмс. Според весникот, новите ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин може да си дозволи целосно да го прекине извозот на гас во Европа. Неговата земја може целосно да го прекине извозот на ...
| | веќе видена | слични

Русија може целосно да го прекине извозот на природен гас во Европа повеќе од една година без да предизвика значителна штета на националната економија, објави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kaко Русија успеа да ги издржи санкциите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: