Европејците денеска плаќаат повеќе од 3.300 долари за илјада кубни метри гас


2 копии

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто изјави дека рускиот енергетски гигант Газпром е доверлив партнер и дека руската страна најавила дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Ние не купуваме гас од Русија затоа што сакаме да испратиме некаква политичка порака, ние купуваме гас од Русија затоа што тоа е реалноста во регионот. Се ...
| | веќе видена | слични

Бугарија е меѓу петте европски земји со најниски нивоа на полнење на подземните складишта за гас (НГС) - со ниво на полнење од 61,74 отсто, заедно со Латвија ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Унгарија потпиша договор со Русија за дополнително снабдување со гас, објави владиниот портпарол Золтан Ковач. Според овој договор предвидено е гасот да ...
| | веќе видена | слични

Газпром најави нов проект со Кина и се пофали со рекордни приходи оваа година. Руски Газпром ќе ја прошири мрежата на гасоводи и ќе изгради нови складишта за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европејците денеска плаќаат повеќе од 3.300 долари за илјада кубни метри гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: